Ήττα για την ομάδα μας στα Χανιά με ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο γήπεδο Μουρνιών στα Χανιά με 3-0 από την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 10ου ομίλου της Γ΄Εθνικής κατηγορίας.

Το κακό πρώτο ημιχρόνο πλήρωσε η ομάδα μας που δέχτηκε και τα 3 τέρματα στο α΄μέρος,που φυσικά υπήρξαν και θετικά στοιχεία στην προσπάθεια μας.Η ομάδα μας δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες που είχε 2 δοκάρια με τον Σκουλούδη και τον Βαρούχα,μεγάλη ευκαίρια του παιχνιδιού ήταν η κεφαλια του Μαγιάφα που πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι της εστίας του ΣΥΝΚΑ.

Φάσεις και γκολ

2’ Από εκτέλεση κόρνερ του Παληγεώργου, το σουτ του Αφράτη καταλήγει άουτ.

7’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Παληγεώργου εξουδετερώνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κελαϊδής.
11’ Λάθος γύρισμα του Χασιώτη στον Κελαϊδή, ο Κόλα με κεφαλιά σε κενή εστία ανοίγει το σκορ 1-0 για την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ.
19’ Σουτ Μαθιουδάκη αποκρούει δύσκολα στη γωνία του ο Κελαϊδής.
21’ Ο Ματαραγκάσι πλασάρει πάνω στον Κεσαπίδη.
31’ Σουτ εκτός περιοχής από τον Περήφανο η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Κεσαπίδη.

32’  Σέντρα από τον Παληγεώργο με σουτ ο Νικόλτσης σκοράρει για το ΣΥΝΚΑ κάνοντας το 2-0.
39’ Κόρνερ Ματαραγκάσι πρώτη κεφαλιά πάσα του Σκουλούδη για τον Μαγιάφα που επίσης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα από πολύ κοντά άουτ.
45΄ Γύρισμα του Γιαννακούρου για τον Βαρουξάκη που ευστοχεί με πλασέ από κοντά κάνοντας το 3-0.
57’ Ωραία ενέργεια του Κόλα που ελίσσεται εκτός περιοχής και σουτάρει πάνω στον Κελαϊδή.
62’ Δοκάρι για την ομάδα μας, κεφαλιά Σκουλούδη μετά το φάουλ του Ματαραγκάσι.
63’  Ο Σκουλούδης ξανά μέσα στην περιοχή πλασάρει πάνω στον Κεσαπίδη.
89’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Μεταξάκη, κεφαλιά του Βαρούχα η μπάλα στο δοκάρι του ΣΥΝΚΑ,δεύτερο δοκάρι για την ομάδα μας.

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου) Βοηθοί: Μαυραντωνάκης – Δρακουλάκης (Ηρακλείου)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Γ. Ριτζάκης): Κασαπίδης, Παληγεώργος (65’ Ασκητίδης), Μάστορας, Σοφούλης (65’ Μαζιώτης), Αφράτης, Σκουλάς (54’ Αρζίδης), Βαρουξάκης, Νικόλτσης (77’ Τσίτας), Γιαννακούρος (54’ Κοντορινάκης), Μαθιουδάκης, Κόλα.

Αρης Ρεθύμνου (Α. Παπαδάκης): Κελαϊδής, Αντουράκης (76’ Λαγκουβάρδος), Νικηφόρος, Μεταξάκης, Χασιώτης, Ανδρουλάκης (65’ Σωπασής), Λαζίδης, Μαγιάφας (46’ Σεφουλάι), Σκουλούδης (85’ Βαρούχας), Περίφανος, Ματαραγκάσι (85’ Γκεοργκιέβσκι).