Εντυπωσιακή νίκη για την Κ-16!

Εμφατική νίκη για την Κ 16 ομάδα  του Άρη Ρεθύμνου με 7-2 απέναντι στην αντίστοιχη του Αστέρα Ρεθύμνου. Οι παίκτες μας από την αρχή μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι και προηγήθηκαν 2-0 με γρήγορα γκολ του Στριλίγκα και του Βελίκα .Πριν λήξει το ημίχρονο ο Γρηγοράκης με δύο μακρινά σουτ έγραψε το 4-0 .Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι σκόραραν αλλά η ομάδα μας απάντησε με γκολ των Βελίκα, Βάρουχα Άρη και Ματρίζι. Οι  φιλοξενούμενοι μείωσαν 7-2 στην τελευταία φάση του παιχνιδιού.

Άρης Ρεθύμνου (Βαγγέλης Χατζηδάκης): Τότσκα -Λέσι- Τούλιος- Χεμπάϊ- Παπαδόπουλος-  Ανδρεδάκης - Βαρούχας Αρ.- Βελίκα -Στριλιγκάς- Μαραγκάκης - Γρηγοράκης.
Έπαιξαν και οι: Μαριόλος - Λαδιανός - Βαρούχας Θοδ.- Τζεκάκης - Ματρίζι - Κάλλιας - Παυλάκης