Αγχωτική νίκη πριν το ντέρμπι

Η ομάδα μας μπορεί να αγχώθηκε λίγο, αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει 3-1 της ομάδος
Ο.Φ.Α στο γήπεδο των Αρμένων.
Οι παίχτες του Άρη Παπαδάκη προσπάθησαν από την αρχή του αγώνα είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν στο 40 λεπτό να σκοράρουν με τον Κώστα Χρυσαφόπουλο.
Η ψυχρολουσία ήρθε στο 64 λεπτό όταν από λάθος της άμυνας μας ο Μιχάλης Καργάκης εκμεταλλεύθηκε την ευκαιρία και ισοφάρισε σε 1-1.
Η γηπεδούχοι δεν το χάρηκαν πολύ γιατί η ισοφαρίσει ήρθε δυο λεπτά αργότερα πάλι απο τον Κώστα Χρυσαφόπουλο.
Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε από τον Ζωτο στο 76 λεπτό ενώ είχε δημιουργηθεί μια μεγάλη ευκαιρία από την αντίπαλη ομάδα.
Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα μας παραμένει στην κορυφή και την Τετάρτη το απόγευμα στο 16:00 θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Αστέρα Περάματος στο ντέρμπι της αγωνιστικής.
Τέλος θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Πρόεδρο Γιώργο Δρουδάκη και την ομάδα των Αρμένων για την άριστη φιλοξενία.