Νικηφόρο ξεκίνημα!

Με εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-2 ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΡ η ομάδα μας, απέναντι στο Αρκάδι Αγγελιανών. Ο Άρης πήρε το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με τον Γαβαλά, ενώ το αυτογκόλ του Καλούδη στο 7ο λεπτό έδωσε στους παίκτες του κόουτς Βασιλείου αέρα δύο τερμάτων. Στο 26ο λεπτό ο Σ. Αντουράκης είχε δοκάρι, με τα Αγγελιανά να επιστρέφουν στο παιχνίδι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Στεφανάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να πετύχει και τρίτο γκολ τόσο στο 62' με χαμένο πέναλτι του Γαβαλά όσο και στο 75' με τετ α τετ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων. Έτσι, το 1-2 παρέμεινε το τελικό σκορ και οι πρώτοι 3 πόντοι προστέθηκαν στο "σακούλι" της ομάδας μας.

Η ενδεκάδα του Άρη:

(Χρήστος Βασιλείου): Κελαϊδής, Σ. Αντουράκης (60' Κουταλάς), Μαργκίνι, Δελημήτσος, Λαγκουβάρδος, Θ. Βαρούχας (65' Μαραγκάκης), Ντεμίρι, Γαβαλάς, Βασιλείου, Κολοβάκης, Κουνδουράκης (Μ. Αντουράκης),