Άλλη μία νίκη και παραμονή στην κορυφή

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στο Σπήλι με 2-3. Το σκορ για τον Άρη άνοιξε ο Βασιλείου στο 7', ενώ περίπου δέκα λεπτά αργότερα χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 με δοκάρι του Λαγκουβάρδου. Έπειτα, στο 26ο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1, με τον Κουνδουράκη να δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα μας στο 39'.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Σπήλι ισοφάρισε για δεύτερη φορά το παιχνίδι στο 58'. Τελικά, τη λύση για τον Άρη έδωσε στο 89' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Βασιλείου, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3 και διατηρώντας την ομάδα του κόουτς Βασιλείου στην κορυφή.

(Βασιλείου): Κελαϊδής, Μ. Αντουράκης, Ναθαναηλίδης, Μαργκίνι, Λαγκουβάρδος, Ντεμίρι, Κολοβάκης, Κιάτα (65 Θ. Βαρούχας), Κουνδουράκης (50' Κουταλάς), Βασιλείου (90' Μαραγκάκης), Ζότο