Ήττα παρά την προσπάθεια

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα η ομάδα μας με σκορ 2-3 από τον Αστέρα Περάματος. Ο Άρης προηγήθηκε νωρίς, στο 5ο λεπτό με γκολ του Ζότο, με τον Αστέρα Περάματος να ισοφαρίζει στο 12'. Οι παίκτες του κόουτς Βασιλείου ανέκτησαν το προβάδισμα στο 27' με γκολ του Βασιλείου έπειτα από σέντρα και ωραία προσπάθεια του Ζότο. Όμως, για δεύτερη φορά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, αυτή τη φορά από το σημείο του πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 57' το σουτ του Βασιλείου από το ύψος της περιοχής έφυγε λίγο έξω από την εστία, ενώ λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 59'. Ο Άρης προσπάθησε να πιέσει ώστε να πετύχει την ισοφάριση, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βασιλείου στο 65' να περνάει ελάχιστα άουτ.

(Βασιλείου): Κελαϊδής, Λαγκουβάρδος, Δελημήτσος, Ντεμίρι, Σ. Αντουράκης (90' Ναθαναηλίδης), Μαργκίνι (76' Κουνδουράκης), Βασιλείου, Θ. Βαρούχας, , Κολοβάκης, Ζότο, Κουταλάς