Ήττα από τον πρωτοπόρο

Την ήττα με 2-0 από τον πρωτοπόρο Ερμή Ζωνιανών γνώρισε σήμερα η ομάδα μας στο γήπεδο Μισιρίων. Η ομάδα των Ζωνιανών σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο στις δύο πρώτες καλές ευκαιρίες που δημιούργησε στο 20' και στο 38', με την ομάδα μας να μην μπορεί να γίνει επικίνδυνη επιθετικά. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης μπήκε δυναμικά και έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 61' με το δοκάρι του Χονδρογιάννη να μειώσει το σκορ και να μπει ξανά στην αναμέτρηση. Τελικά, τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε, με την ομάδα μας να καλείται να ανασυνταχθεί την επομένη εβδομάδα που έχει ρεπό και να επιστρέψει στα επίσημα παιχνίδια πιο δυνατή.

Η ενδεκάδα: (Καραβιώτης): Κελαϊδής, Μαγκίνι, Αντουράκης, Λαγκουβάρδος, Ναθαναηλίδης, Ντεμίρι, Ζότο, Χονδρογιάννης, Καράμπαλης (85' Μαραγκάκης), Κουνδουράκης (70' Κουταλάς), Παπαδόπουλος (75' Α. Βαρούχας)