Η δράση των ακαδημιών μας το Σαββατοκύριακο

Δράση υπήρξε το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε για τα τμήματα Κ-12 και Κ-17 της ομάδα μας. Την αρχή έκαναν το Σάββατο τα τμήματα Κ-12. Πιο συγκεκριμένα, στις 11:00 το πρωί στο γήπεδο της Αλφάς ο Άρης2 αναμετρήθηκε με τον Αστέρα Περάματος όπου και γνώρισε την ήττα με 7-3. Το απόγευμα ήταν η σειρά του Άρη1 να αγωνιστεί απέναντι στον Αστέρα Ρεθύμνου1 στις 18:30 στο γήπεδο Μισιρίων. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν σε αυτό το παιχνίδι με 0-2, παρά την προσπάθεια των νεαρών ποδοσφαιριστών του Άρη.

Την Κυριακή είχαμε την πρεμιέρα της ομάδας Κ-17 για το παγκρήτιο πρωτάθλημα Youth League που διοργανώνει η ΕΠΣ Ηρακλείου. Ο Άρης αναμετρήθηκε εκτός έδρας με τον Αστέρα Ρεθύμνου στο γήπεδο της Σοχώρας (19:00), γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 27, διπλασιάζοντας τα τέρματά τους στο 70'. Η ομάδα μας μείωσε στο 76' με τον Τούλιο ξαναμπαίνοντας στο παιχνίδι, όμως δεν κατόρθωσε να ισοφαρίσει. Αντιθέτως, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αστέρας σημείωσε το τρίτο του γκολ και πανηγύρισε τη νίκη.

Η ενδεκάδα: Cocka, Λέσι, Τούλιος, Χεμπάϊ, Γκιόκα, Κιάτο, Ανδρεδάκης, ΘΕ Βαρούχας, Θωμάς, Λαδιανός, Γρηγοράκης.

Έπαιξαν και οι: Στριλιγκάς, Λαδιανός, Κατσούγκρης, Τσόγκας.