Ήττα στο Μελιδόνι

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ομάδα μας στο γήπεδο του Μελιδονίου απέναντι στον Τάλω Μελιδονίου. Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα άνηκε στον Άρη, με τον Ζότο να μην καταφέρνει να σκοράρει σε τετ α τετ στο πρώτο λεπτό. Τελικά η ομάδα που προηγήθηκε ήταν οι γηπεδούχοι στο 15', ενώ στο 37' και 38' σκόραραν εκ νέου διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως το γκολ του Κουνδουράκη στο 50' ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο υπόλοιπο παιχνίδι δεν άλλαξε κάτι, με την ομάδα μας να κλείνει τον πρώτο γύρο με ήττα.

Η ενδεκάδα: (Καραβιώτης): Κελαϊδής, Αντουράκης, Ναθαναηλίδης, Παπαδόπουλος (65' Α. Βαρούχας), Λαγκουβάρδος, Μαργκίνι, Ντεμίρι, Χονδρογιάννης (45' Δελημήτσος), Ζότο, Καράμπαλης, Κουνδουράκης (60' Κουταλάς).