Αντέδρασε, απέδρασε με το διπλό και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση!

Μεγάλη νίκη με σκορ 1-3 πέτυχε χθες η ομάδα μας στο γήπεδο της Αλφάς εναντίον του περυσινού πρωταθλητή Αστέρα Περάματος. Οι παίκτες του κόουτς Καραβιώτη έβγαλαν αντίδραση μετά την ήττα στον προηγούμενο αγώνα με τα Λιβάδια, μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να σημειώσουν δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, αμφότερα με σκόρερ τον Ζότο (21', 33'). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης διατηρούσε το προβάδισμα των δύο τερμάτων μέχρι το 74' όπου οι γηπεδούχοι μείωσαν. Τελικά όμως η έκβαση του αγώνα δεν άλλαξε, με την ομάδα μας να σημειώνει και τρίτο τέρμα στο 88' με τον νεαρό Παπαδόπουλο, ο οποίος έδειξε για ακόμα μια φορά ότι εκμεταλλεύεται τις ευκαιρίες που του δίνονται.

Ο Άρης μετά από αυτή τη νίκη σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 31 βαθμούς, έχοντας να δώσει ακόμη 7 παιχνίδια για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣΡ 2022-23. Επόμενο παιχνίδι είναι την Κυριακή 12 Μαρτίου (19:00, γήπεδο Μισιρίων) απέναντι στον Φοίνικα.