Ευρεία νίκη και παραμονή στην τρίτη θέση

Τη δεύτερη σερί νίκη της πανηγύρισε η ομάδα μας με αντίπαλο τον Φοίνικα με σκορ 8-0, στο βραδινό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο Μισιρίων. Ο Άρης παρατάχθηκε με αρκετά νεαρά παιδιά προερχόμενα από τις ακαδημίες, με ένα από αυτά, τον ΑΓ Βαρούχα, να ανοίγει το σκορ στο 4'. Στο 7ο λεπτό έγινε το 2-0 από τον Ζότο, ενώ ο Ντεμίρι στο 29' πέτυχε και τρίτο γκολ. Στο 34' σημειώθηκε το 4-0 με σκόρερ τον Κουταλά, ενώ  στο 38' το σκορ διευρύνθηκε σε 5-0 με σκόρερ και πάλι τον Ζότο. Λίγο αργότερα ο Κουταλάς σημείωσε κι εκείνος το δεύτερο προσωπικό του τέρμα από το σημείο του πέναλτι (43'), πετυχαίνοντας παράλληλα το έκτο γκολ της ομάδας μας. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χονδρογιάννης έκανε το 7-0 στο 62', ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από ακόμα έναν νέο ποδοσφαιριστή του συλλόγου μας, τον Γρηγοράκη (77').

Μετά από αυτή τη νίκη η ομάδα μας διατηρήθηκε στην 3η θέση έπειτα από 19 αγωνιστικές για το πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΡ με 34 βαθμούς. Πλέον απομένουν 6 αγώνες για τη φετινή σεζόν, με τον επόμενο να είναι με αντίπαλο τον Ρεθυμνιακό. Ο συγκεκριμένος αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή 19 Μαρτίου στις 16:00 στο γήπεδο Σοχώρας.