Δεύτερη σερί νίκη στη Youth League, δράση σε Κ-14 και Κ-10

Τη δεύτερη σερί νίκη της πανηγύρισε η ομάδα Κ-17 του συλλόγου μας στα πλαίσια του παγκρήτιου πρωταθλήματος Youth League. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που τελείωσε χωρίς σκορ, στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Άρη ήταν επιβλητικοί και κατόρθωσαν να φτάσουν στη νίκη με 3-0 απέναντι στους Νέους Αλμυρού. Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι Χεμπάι, Βαρούχας και Παπαδόπουλος.

Η ενδεκάδα: Τσόκα, Λέσι, Τούλιος, Χεμπάι, Κιάτο, Γκιόκα, Ανδρεδάκης, Γκίνι, Μαραγκάκης, Θωμάς, Γρηγοράκης

Έπαιξαν και οι: Νικολακάκης, Παπαδόπουλος, Βαρούχας, Στριλιγκάς, Παπαδάκης, Τσόγκας, Λαδιανός, Βέλικα, Κατσούγκρης

Το Σάββατο αγωνίστηκαν και τα τμήματα Κ-14 και Κ-10 του Άρη. Η Κ-14 ηττήθηκε με 2-6 από τον Ολυμπιακό με σκόρερ των τερμάτων της ομάδας μας τον Θωμά. Μία νίκη και μία ήττα σημείωσαν οι ομάδες μας στο ηλικιακό γκρουπ Κ-10, με τον Άρη1 να επικρατεί με 4-0 του Αστέρα Περάματος και τον Άρη2 να γνωρίζει την ήττα με 6-4 από τον Αστέρα Ρεθύμνου2.