Ισοπαλία με εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στον πρωταθλητή

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας στο εντός έδρας παιχνίδι της Κυριακής (9/4) απέναντι στον πρωταθλητή Ερμή Ζωνιανών, σε ένα παιχνίδι που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1. Ο Άρης πίεσε από την αρχή του αγώνα ανοίγοντας το σκορ στο 27' με τον Ζότο, ενώ το ημίχρονο τελείωσε χωρίς οι φιλοξενούμενοι να κατορθώσουν να απειλήσουν. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του κόουτς Καραβιώτη δε σταμάτησαν στιγμή να προσπαθούν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και στο 66' έφτασαν μια ανάσα από το 2-0, με το σουτ του Ζότο να σταματάει στο δοκάρι. Τελικά όμως η ομάδα των Ζωνιανών, κόντρα στη ροή του αγώνα, ισοφάρισε στο 70' στην πρώτη της καλή στιγμή, ενώ στο 90' είχε και δοκάρι.

Εκτός από την συνολική καλή εμφάνιση, ειδική μνεία αξίζει η παρουσία των νεαρών (κάτω των 18 ετών) ποδοσφαιριστών της ομάδας μας (Παπαδόπουλος, Μαραγκάκης, Α. Βαρούχας) που έδειξαν ότι θα αποτελέσουν το παρόν και το μέλλον του Άρη μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά των ακαδημιών. Μετά τη σημερινή ισοπαλία η ομάδα μας υποχώρησε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 44 βαθμούς, έχοντας να δώσει ένα ακόμα παιχνίδι για την ολοκλήρωση της φετινής σεζόν με αντίπαλο τον Τάλω Μελιδονίου (Σάββατο 29/4, 17:00, γήπεδο Μισιρίων).