Ευρεία νίκη για Κ-17, δράση για Κ-12, Κ-8 και Κ-6

Ευρεία νίκη με 7-0 πέτυχε στα πλαίσια της Youth League η ομάδα Κ-17 του συλλόγου μας απέναντι στις Μοίρες. Το σκορ ημιχρόνου ήταν 1-0, όμως η ομάδα του Άρη "πάτησε γκάζι" στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε σε μία εύκολη νίκη που την φέρνει στην κορυφή του ομίλου της. Σκόρερ ήταν οι Μαραγκάκης, Γκίνη (από δύο γκολ ο καθένας), Θωμάς, Κόλα και Λέσι.

Η ενδεκάδα: Τσόκα, Τούλιος, Ασμαριάν, Παπαδάκης, Παπαδόπουλος, Κιάτο, Λέσι, Γκίνι, Θωμάς, Βέλικα, Τσόγκας.

Έπαιξαν και οι: Μαραγκάκης, Παυλάκης, Βροντάκης, Κόλα, Αμπατζίδης, Κατσούγκρης.

Δράση υπήρξε το Σαββατοκύριακο και για την Κ-12, όπου ο Άρης Ρεθύμνου 2 έφερε ισοπαλία χωρίς σκορ με τον Αστέρα Ρεθύμνου 3.

Τέλος, το Σάββατο το πρωί τα ηλικιακά τμήματα Κ-8 και Κ-6 του συλλόγου μας συμμετείχαν σε τουρνουά στο γήπεδο Μισιρίων με αντιπάλους τις αντίστοιχες ομάδες της Δόξας Πλατανέ, απολαμβάνοντας τη συμμετοχή τους!